Dbamy o zdrowie Twojego Pupila

Emmi-Pet jest w pełni ultradźwiękową szczoteczką, przeznaczoną do pielęgnacji zębów i jamy ustnej u zwierząt. Została stworzona przez niemieckich naukowców w EMAG AG, firmie specjalizującej się w rozwoju i produkcji urządzeń ultradźwiękowych, znajdującej się w Moerfelden w Niemczech.

Ultradźwiękowa szczoteczka Emmi-Pet nie funkcjonuje jak konwencjonalne lub elektryczne szczoteczki do zębów, które wykorzystują tarcie mechaniczne. Wykorzystuje ona właściwości ultradźwięków, które czyszczą bez konieczności szczotkowania.

Technologia ultradźwiękowa jest już od wielu dekad z powodzeniem używana w medycynie. Używanie ultradźwięków do higieny jamy ustnej jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Fale ultradźwiękowe są falami powietrza. Ultradźwiękowa szczoteczka Emmi-Pet działa z wydajnością zaledwie 0,2 wata.

Weterynarze w Niemczech zalecają stosowanie Emmi-Pet u zwierzaków w regularnych odstępach czasu, np. raz w tygodniu, gdzie każda sesja powinna trwać 2-5 min. W krytycznych stanach zapalnych powierzchni dziąseł lub zębów z intensywnym kamieniem nazębnym, zalecane jest dłuższe stosowanie.

To urządzenie NIE WIBRUJE, aby maksymalnie ograniczyć dyskomfort Twojego zwierzaka.

Emmi-pet przed czyszczeniem

przed czyszczeniem

Emmi-pet po czyszczeniem

po czyszczeniem

Centrum Groomingu jest wyłącznym dystrybutorem szczoteczek ultradźwiękowych, końcówek, pasty oraz rękojeści zapasowych Emmi-Pet na rynek polski.

Jak stosować Emmi-Pet?

  1. Umieść na palcu pastę o wielkości ziarnka grochu. Pozwól zwierzakowi powąchać i polizać pastę.
  2. Włącz Emmi-Pet i pozwól zwierzakowi, aby się z nim „zapoznał”.
  3. Przytrzymaj szczoteczkę przy ustach zwierzęcia i powiedz mu, do czego ona służy. Ostrożnie podnieść wargi zwierzęcia i włóż szczoteczkę. Rozpocznij od zębów trzonowych, aby zwierzę przyzwyczaiło się do nowego uczucia.
  4. Teraz rozpocznij czyszczenie zębów. Przytrzymaj główkę szczoteczki delikatnie na powierzchni zębów lub dziąseł. Trzymaj ja w każdej pozycji przez około 5-10 sekund, a następnie przejdź do następnej pozycji. Główka szczoteczki może obejmować dwa lub trzy zęby na raz.

Nie należy szczotkować!!! W przeciwnym razie szczoteczka nie będzie skuteczna.
Pozwól nano-bąbelkom i ultradźwiękom czyścić za Ciebie – ten proces jest znacznie bardziej łagodniejszy dla szkliwa i dziąseł, niż jakakolwiek komercyjna szczoteczka, która po prostu szczotkuje zanieczyszczenia.

  1. Po wyczyszczeniu wszystkich zębów (urządzenie pozostawiając włączone), należy główkę szczoteczki przepłukać wodą. Następnie wyłącz szczoteczkę.
  2. Ultradźwięki sterylizują, więc włosie jest dokładnie dezynfekowane podczas płukania. Aby naładować Emmi-Pet, umieść ją w ładowarce.

Ostre zapalenie przyzębia i paradontoza
W przypadku poważnych problemów, należy bardzo delikatnie dotykać takich obszarów zębów i dziąseł oraz operować główką szczoteczki do 30-60 sekund (lub tak długo, jak zwierzę na to pozwoli). Powoduje to szybki i skuteczny efekt terapeutyczny. Emmi-Pet o niskiej energii ultradźwiękowej jest nieszkodliwe dla tkanki i dziąseł. Dłuższy czas użytkowania jest dobry i jest nieszkodliwy.

Usuwanie nieświeżego oddechu
Od momentu, kiedy ultradźwięki niszczą bakterie nawet wewnątrz tkanki i na języku, nieprzyjemny zapach spowodowany obecnością bakterii żyjących w jamie ustnej jest redukowany i zanika wraz z regularnym czyszczeniem.
Twój zwierzak będzie miał czystszy oddech nawet do 12 godzin.

Opakowanie ze szczoteczką Emmi-Pet zawiera
1. Jedną rękojeść szczoteczki Emmi-Pet,
2. Dwie różnej wielkości główki szczoteczki – dla dużych i maluch zwierząt,
3. Ładowarkę do szczoteczki
4. Jedną tubkę pasty Emmi-Pet do czyszczenia ultradźwiękami.  
Powyższe badania zostały przeprowadzone w oparciu o zaawansowaną wiedze i technologię, która dysponują naukowcy niemieccy.

Cennik Emmi-Pet

  1. Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet: 897,00 zł
  2. Rękojeść zapasowa Emmi-Pet: 699,00 zł
  3. 2 końcówki Emmi-Pet: 67,00 zł
  4. Pasta Emmi-Pet 75 ml: 29,00 zł

Podane ceny są cenami detalicznymi.

Serdecznie zapraszamy do współpracy